پيشرفته
 

موضوعات :

 • پژواک

 • کلمات کليدي :

 • روح الله حاجی حيدری
 • اصفهان
 • پژواک

 • روح‌الله حاجی حیدری

  ديگر مطالب اين نويسنده :

  مطلب بعدي >   1819 تعداد بازديد
  (0 راي ) امتياز مطلب < مطلب قبلي
  راه شماره 4 : ده سال جلوتر از جامعه

  نامه وارده ۱ و۲

  نامه وارده 1

  سلام، خدا قوت!

  من فقط شماره ي دوم نشريه تان را ديده ام، اما رويت همين تك شماره هم كافي بود تا مرا به اين جمع بندي برساند كه كساني كه در نشريه تان قلم مي زنند همه دغدغه مند مسايل فرهنگي جامعه اي هستند كه قرار است جمهوري اسلامي باشد. به باور من از اين دست قلم ها در جامعه ي ما كم نيست اما عمدتا ناشناخته اند و گم نام و با برد كم. من مدت كوتاهي است كه وبلاگ دار شده ام و به همين مناسبت در فضاي مجازي با افرادي آشنا شده ام كه دغدغه هاشان از همين جنس است و به آرمان هاي خميني بزرگ _ كه تجلي اش جمهوري اسلامي باشد _ تعلق خاطر دارند. اگر شما رسالت خود را نبرد در خط مقدم جبهه ي فرهنگي تعريف كرده ايد به نظرم به جاست كه براي سازماندهي و انسجام اين نيروها تدبيري بينديشيد. پيشنهاد من بهره گيري از وبلاگ نشريه است. از وبلاگ نويسان _ با شرط تعلق خاطر داشتن به آرمان هاي خميني بزرگ كه قاعدتا هر كس خودش به تر از ديگران داشتن اين تعلق خاطر را تشخيص مي دهد! _ طي فراخواني در نشريه تان دعوت كنيد تا وبلاگ شان را به شما معرفي كنند. با فراهم شدن ليست وبلاگ ها و اضافه كردن لينك آن ها به وبلاگ نشريه شما مي توانيد طي رصد مطالب وبلاگ ها مطالبي را كه قوي تر و مناسب تر تشخيص مي دهيد، مستقيما در وبلاگ نشريه منعكس كنيد و حتي در خود نشريه. _ پارسي بلاگ را مي دانم كه به روز شدن وبلاگ ها را گزارش مي كند ولي بلاگفا را اطلاع ندارم _ به علاوه از آن جا كه تعامل و بحث در محيط مجازي بسيار آسان است، ارتباط شما با مخاطبين كاملا دو سويه و پويا خواهد بود. موفق باشيد.

   

  نامه وارده2

   

  باسلام خدمت مسوولین زحمت کش وعدالتخواه ماهنامه خوب راه

  چند نکته پیرامون نشریه خدمتتان عرض می کنم:

  1- به طور کلی نشریه هدفمند، عمیق، جذاب واصولی است و در این شرایط فرهنگی بسیار لازم است. خسته نباشید 

  2- سعی کنید رویکردی خبرسازتر (تولید خبر) در پیش بگیرید، یعنی برای مصاحبه سراغ افرادی بروید که بالقوه خبر هستند.و از طرفی سوالات بگونه ای باشد که جوابش خبرساز باشد به گونه ای که سایر رسانه ها به شما استناد کنند(این رویکرد الزاما جنجال آفرینی بیهوده نیست)

  3- کاهی بودن  صفحات خیلی تو ذوق می زند، پیشنهاد می کنم اگر مشکل مالی مطرح است، لازم شد از تعداد صفحات بزنید ولی برگه مناسب استفاده کنید.

  4-ویرایش متن بسیار ضعیف است، به طوری که در هر ستون چند غلط ویرایشی است. و گاهی درک متن را غیر ممکن می سازد. این مشکل از روزنامه بعیده چه رسد به ماهنامه.

  5-صفحه آرایی قویتر از این می تواند باشد.

  6- سخنان جناب دکتر عباسی هم عدالت  محوراست و رویکردی دین محور دارد و هم جذابیت بسیاری دارد. پیشنهاد می

  کنم از صحبتهای ایشان هم در نشریه استفاده کنید

  7- در شماره ای که من دیدم(شماره3) هیچ مقاله ای از سردبیر محترم نبود!!!                                                                                                  

  موفق باشید.                                                                     روح اله حاجی حیدری/اصفهان

  دسته بندي هاي برگزيده
  آرشيو راه