پيشرفته
 

موضوعات :

 • طنز

 • کلمات کليدي :

 • طنز

 • مطلب بعدي >   2072 تعداد بازديد
  (0 راي ) امتياز مطلب < مطلب قبلي
  راه شماره 4 : ده سال جلوتر از جامعه

  راه نا

  با پشت سرگذاشتن اهداف نهضت تولید علم

  نهضت تولید عالِم ادامه دارد

  مطابق اعلام وزیر علوم، عنوان «دانشجوی نخبه و ممتاز» دامنه شمول گسترده تری خواهد یافت. وی که در همایش «چشم انداز رایگان کردن آموزش عالی برای دولت» سخن می گفت، به قبولی 100درصدی داوطلبان دانشگاه ها در کنکور امسال اشاره کرد و افزود: برخلاف آن چه تصور می شود این موفقیت، نقطه پایان توسعه دانشگاه هاست، ما این وضعیت جدید را سوت آغاز افزایش رشته ها و دانشگاه ها می دانیم. وی با  اعلام این که هر داوطلبی که معدل دبیرستانش بیش از 15 باشد نخبه محسوب شده و اجازه تحصیل همزمان در سه رشته -و الزام به تحصیل در دو رشته دانشگاهی- را خواهد داشت، از جایگزینی جریمه نقدی به جای اخراج درباره مشروطشدگان متوالی نیز خبر داد. وی اخراج را یک روش غیراخلاقی و غیراقتصادی سنتی دانست که تنها برای بازدارندگی سیاسی کارآمد است و کمکی به بهبود وضع تحصیلی دانشجویان نمی کند.

   

  پاسخ به ایندیویجوالیسم توسط جنبش دانشجویی

  سخنگوی اتحادیه تشکل های فعال دانشجویی از برنامه های آتی تشکل های مربوطه خبر داد. برادر مزبور با اشاره به ضرورت تدوین سند توسعه ایرانی اسلامی و تحقق جنبش های نرم افزاری و عدالتخواهی در سطح و عمق دانشگاه ها، مهمترین اولویت تشکل های این اتحادیه را انجام کارهایی فرهنگی در همین راستا دانست. وی افزود: از جمله برنامه های ما در سال آتی عبارت خواهند بود از نمایش و نقد فیلم های سینمای هالیوود، انتشار اسناد ارتباط جناح های کشور با فراماسونری، پاسخ به شبهات لیبرالیسم و پست مدرنیسم و ایندیویجوالیسم، و آموزش مهارتهای کارآفرینی برای جذب مخاطبان خاکستری.

   

  علیرغم انتقادات قبلی

  «سیصدِ» دو در راه است

  به گزارش راهنا از اتاق کارشناسان فرهنگی واقع در اداره امور مشاوران، دکتر فرهنگ پرور ضمن ابراز تاسف از غیرمنطقی بودن دشمنان، ابراز تعجب کرد: با وجود تمام انتقادات و اعتراضات قبلی نهادهای فرهنگی به فیلم سیصد، عوامل دشمن همچنان بر فیلمسازی های غلط  خود اصرار می کنند. فرهنگ پرور با اشاره به تهیه بخش دوم فیلم سیصد، ابراز امیدواری کرد این بار موج اعتراضات به نحوی باشد که دست کم قسمت سوم فیلم سیصد توسط دشمنان با شرمندگی ساخته شود.

   

  حاج آقا به یاد می آورد

  حاج آقا با به یاد آوردن برگی دیگر از تاریخ معاصر، در زوایای تاریک انقلاب چراغ قوه انداخت. حاج آقا که دیشب در افتتاحیه کنفرانس پژوهش های تاریخی سخن می راند به حضار تاکید کرد: «یکی از روزهایی که خدمت امام بودیم، من عرض کردم بهتر نیست ما به جای حکومت پهلوی، حکومت جمهوری اسلامی و ولایت فقیه داشته باشیم؟ فردای همان روز مرحوم امام درس های ولایت فقیه شان را در نجف آغاز کردند و آن بیانیه تاریخی را دادند که جمهوری اسلامی، نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیش.» کارشناسان معتقدند حاج آقا به کلی نقش متفاوتی در پیروزی انقلاب داشته است.

   

  جمال آبجی در آیینه نشر

  آلبوم تصویری «آیینه جمال» توسط معاونت انتشارات خبرگزاری حزبل نیوز منتشر شد. مدیر روابط عمومی حزبل نیوز گفت: این کتاب، حاوی عکس های منتشره از گشت ارشاد در سایت های مختلف است که با کیفیت آینه در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. وی هدف از انتشار این مجموعه را علاوه بر جذب جوانان به اخبار روز، این دانست که مردم با دقت تمام ببینند که تهاجم فرهنگی دقیقا تا کجا رسیده است. وی ابراز امیدواری کرد جوانان با دیدن این عکس ها در برابر مفاسد بزرگتر واکسینه شوند. گفتنی است حزبل نیوز در آینده نزدیک قصد دارد پشت صحنه برنامه تلویزیونی چراغ خاموش را نیز خریداری و در قالب سی دی های مجاز آموزشی منتشر کند.

   

  در برنامه ای دیگر از مجموعه 45دقیقه

  مشکلات مردم رفع و رجوع شد

  قسمت دیگری از برنامه جنجالی «45 دقیقه» از شبکه خبر روی آنتن رفت. در این قسمت نیز ابتدا پیام های مردمی در موضوعاتی همچون شهریه های دانشگاه آزاد، عوامل تورم، فروش تخلف در شهرداری ها، قطعی برق، مشکلات شوراهای حل اختلاف، کارتهای سوخت و ... قرائت شد. سپس موضوع «وحدت، چالش ها و راهبردهای آن» انتخاب و به بحث و بررسی گذاشته شد. عموم بینندگان عزیز می توانند مشکلات پیشنهادی خود را برای بررسی در قسمت های بعدی برنامه 45 دقیقه، به شماره پیامک این برنامه پیامک کنند.

   

  کشف یک کلاهبرداری فرهنگی

  کلاهبردارانی که درپی سودجویی از طریق فعالیت های جعلی فرهنگی بودند شناسایی و دستگیر شدند. پلیس 110 اعلام کرد بعد از دریافت یک تماس مشکوک، توانستیم یک خانه تیمی را دستگیر و اعضای آن را بازداشت کنیم. این افراد قصد داشتند در پوشش جبهه فرهنگی انقلاب، مجموعه مقالات دکتر ابراهیم فیاض را بدون اجازه وی به فارسی ترجمه و منتشر کنند. همچنین این گروه رمانی به نام «رو به را» با موضوع سفر ارمیا به چین، تدوین و آماده نشر کرده بودند که قصد داشتند آن را به نویسنده معاصر رضا امیرخانی نسبت دهند. 110 افزود: جای هیچ نگرانی نیست و این گروه هم اکنون در نطفه غافلگیر شده است.

   

  انرژی هسته ی خطرناک است

  جمعی از اندیشمندان معاصر هم بیانیه دادند. این جمع پس از ابراز تاسف از الگوگیری ایران از تکنولوژی غربی، در بیانیه خود ابراز داشته اند به تازگی معلوم آمده است که انرژی هسته ای دارای مضرات بهداشتی زیادی بوده و زباله آن خطرناک می باشد. این اندیشمندان معاصر با اشاره به مضرات تمدن غرب و سیطره کمّیّت بر ساحت ظلمانی بشر، دستیابی به این انرژی را از جمله مصادیق فرو رفتن صدر و ذیل تاریخ شرق و غرب در هم، خوانده اند.

   

  شهلا و مفاسد اقتصادی در حال پیگیری

  سخنگوی قوه قضاییه اوضاع را مساعد خواند. این سخنگو که در حاشیه پرونده شهلا جاهد سخن می گفت، اعلام کرد: همان طور که قبلا هشدار داده بودیم، مفاسد اقتصادی در حال پیگیری است. وی افزود: دستگیری پالیزدار خود سند محکمی بر بی تقصیر بودن استاد، حاجی، دکتر، برادر و سایر مظنوین بوده و امیدواریم مردم هر چه سریعتر در جریان نشانه های دیگر برائت مظنونین قرار گیرند. وی در پایان ابراز امیدواری کرد شهلا به کیفر مناسب برسد.

   

  رشیدپور نرو....

  یک کارشناس، تعطیلی برنامه مثلث شیشه ای را به مثابه پایان سنت پاسخگویی در نظام اسلامی خوانده و ابراز نگرانی کرد. وی که می خواست نامش فاش بماند، رشیدپور را آخرین ذخیره مطالبه گری و پاسخ خواهی در رسانه ها خواند و گفت تصور کنید بدون این برنامه چطور می شود فهمید محمدرضا گلزار بالاخره باید از گروه آرین می رفت یا نمی رفت؟

   

  بزرگترین مسابقه کتابخوانی کشور برگزار می شود

  با حمایت و همکاری 17 سازمان و نهاد دولتی و غیردولتی، بزرگترین مسابقه کتابخوانی کشور به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان برگزار می گردد. این مسابقه که به صورت سوالات چهارگزینه ای انجام می شود، بر اساس کتاب «رازهای معنوی به ضمیمه صد سوال درباره علوم غریبه، جن و روابط جنسی» طراحی شده و اولین مسابقه بزرگ سراسری با مشارکت بخش خصوصی به شمار می آید. مسعود نازیار، نویسنده کتاب و طراح مسابقه در گفت و گو با سرویس کتاب راهنا، این مسابقه را مشت محکم نهادهای فرهنگی بر دهان تهاجم فرهنگی خواند و از استقبال جوانان ابراز خوشحالی کرد. گفتنی است جوایز این مسابقه، یک دستگاه ریو و ششصد و شصت و شش دستگاه معادل کمک هزینه سفر حج عمره می باشد.

   

  توسط مکارشناسان مربوطه تدوین می شود

  طرح جامع سرشماری مطالعاتی

  دو ماه پیش، وقتی مسئولان فرهنگی و نویسندگان کشور در حاشیه برگزاری نمایشگاه کتاب مشغول گمانه زنی درباره سرانه مطالعه در ایران بودند، کسی فکر نمی کرد این بحث به یکی از بحث های جنجالی و داغ تابستان تبدیل شود. به راستی، هر ایرانی چقدر مطالعه می کند؟ و به راستی، آمارهای موجود با چه اغراضی تهیه و منتشر می شوند؟ در همین راستا، جمعی از کارشناسان آمار کشور به کمک کمیسیون فرهنگی مجلس شتافته اند تا با تدوین شیوه های نوین در آمارگیری از کتابخوانان میهن اسلامی مان، به این بحث خاتمه دهند. مطابق این طرح، میزان مطالعه همه ایرانیان از کرم های کتاب تا متولیان امور فرهنگی مورد مداقه قرار گرفته و مسئولان و چهره های فرهنگی کشور موظفند، محصول آماری این بررسی را به گوش جان بنیوشند. امید آن که با روشن شدن میزان دقیق مطالعه هم میهنانمان تا حد صدم درصد، گامی به سوی وحدت فرهنگی در کشور برداشته باشیم. روحی- خبرنگار پژوهشی راهنا.

   

  فرار مغزها به ایران

  نیروی انسانی هالیوود دچار تراز منفی شده است. سخنگوی هالیوود با اشاره به فرار مغزهای سینمایی از آمریکا به ایران، تنها عامل این رخداد بی نظیر را پخش سریال تاریخی یوسف پیامبر از تلویزیون ایران دانست که تمام محاسبات سینمایی و تصورات غلط درباره جایگاه سینمای ایران را از بین برده و فضای جدیدی دربابر چشمان سینماگران جهان گشوده است.

   

  اشتباه نشده، تکذیب می کنیم

  در پی افشاگری های اخیر عناصر از خدا بی خبر، معاون رسانه ای اداره کل امور داخلی و بین الملل تکذیب کرد. این مقام خوب گفت: در چند ماه گذشته رییس قوه قضاییه و رییس جمهور اصلا با هم دیداری نداشته اند تا طرح های خصوصی سازی و قضازدایی اشتباهی با هم عوض شوند. طرح خصوصی سازی همچنان مربوط به دولت است و قوه قضاییه بنایی برای این که کارمندان خرجشان را خودشان در بیاورند ندارد. از طرفی طرح قضازدایی در دستور کار دولت قرار نگرفته است و کمبود یا افزایش قیمت برخی اقلام خوراکی ربطی به غذازدایی در دولت ندارد.

  این مقام مسئول که در جمع خبرنگاران سخن می گفت، در پاسخ به سوالی درباره زمین خواری ها گفت: شیوه ما این است که تا اطلاع ثانوی، زمین بدهیم و زمان بگیریم.

   

  تعبیر خواب مدرن منتشر شد

  سرویس کتاب راهنا- با توجه به عدم دسترسی به تعبیر خواب های متناسب با دوران مدرن، اخیرا استقبال شایان ذکری از «رؤیا المتجددین» به عمل آمده است. راهنا، بخش هایی از این کتاب را به حضور مخاطبان خود تقدیم می کند:

  اگر در خواب بیند که شغالی خرسواری کند، بداند که عنقریب کاندولیزا رایس به خاورمیانه سفر کند.

  اگر در خواب بیند که فوتبالیستی یا خواننده ای بر کتاب او مقدمه نویسد، بداند که کتابش پرتیراژ خواهد گشت.

  اگر در خواب گورخر بیند، بداند که تیم یوونتوس در فصل آینده سری آ قهرمان گردد.

  اگ در خواب دید که دخترش حافظ کل قرآن گشته است، بداند که تیم کیک بوکسینگ بانوان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا مقام سوم را به دست آورد.

  اگر بیند که اشتری درِ آپارتمان او خوابیده بداند که قیمت زمینش یک شبه سه برابر گردد.

  و اگر بیند که راکفلر و و روچیلد و بیل گیتز پیش او لنگ بیندازند و از او درخواست وام کنند، بداند که دیری نپاید که بنگاه املاک باز خواهد کرد.

  اگر دید که مسجد خراب می کند یا دید که شناسنامه اش گم شده است، سردبیر مجله زرد گردد.

  اگر بیند که از ساختمانی سوط کند و در کامیون سیب زمینی افتد، بداند که اگر به پیغمبر او توهین کردند رگ گردنش نخواهد جنبید.

  اگر بیند که سفره اش آتش گرفته است، بداند که دیری نپاید نفت بر سر سفره اش حاضر گردد.

  و بالاخره اگر دید که مادرش را به قمه کش محل فروخته یا بیند که در عروسی ننه اش برقصد، بداند که عنقریب قطعنامه ای دیگر علیه کشورش تصویب گردد که یحتمل در نتیجه انتخابات تاثیرگذار باشد.

  علاقمندان می توانند این کتاب را از مرکز فرهنگی رویای سبز به شماره تماس 0212343210 تهیه نمایند.

   

  روابط عمومی سیما خبر می دهد

  تحولات در اخبار خارجی سیما

  مدیر روابط عمومی سیما از موفقیت های جهانی رسانه ملی خبر داد. وی که در صحنه فیلمبردای برنامه تلویزیونی «فیتیله، بین التعطیلین تعطیله» حاضر شده بود، بخش خبر بین الملل صداسیما را خط شکن، شفاف و پیشرو خواند و گفت: «هیچ جای دنیا اخبار سیل و زلزله بین الملل به این صداقت و صراحت منعکس نمی شود.» وی افزود: «در آینده ای نزدیک، برای کسب اخبار مهمتر جهان، خبرنگارانی تحت عنوان خبرنگار اضافی واحد مرکزی خبر به جزایر کارائیپ اقیانوس آرام ارسال خواهند شد.»

   

   

   

  دومين كنسرت مبارزه و پايداري برگزار شد

  كنسرت بزرگ پايداري برگزار شد. اين دومين كنسرت گروه «پایه ی پایکوبی» است كه به مناسبت مبارزه و پايداري در يك سال اخير اجرا مي‌شود. قطعات اجرا شده در اين كنسرت، از بين آلبوم‌هاي «پيرهن گل گلي من چه نازه» و «جيگرطلايي والا» انتخاب شده بود. قطعه پاياني اين كنسرت، قطعه معروف «واي واي واي چه نازي» بود كه توسط خواننده مهمان چنگيز تحبيبيان اجرا شد و مورد استقبال غير منتظره ملت هميشه در صحنه قرار گرفت. گفتني است شعر اين قطعه را داريوش خرجمند و شاهكار بينش پژوهش به صورت مشترك سروده اند.

   

   

  بشتابید... هول بزنید... عجله کنید

  راهنا خبرنگار افتخاری می پذیرد

  آگهی می شود خبرگزاری راهنا به خیل مشتاقان، افتخار خبرنگاری می دهد. عضویت در گروه خبرنگاران افتخاری راهنا مشروط به داشتن مدرک پنج ابتدایی، خریداری ماهنامه راه به طور مرتب و رضایت نامه ولی می باشد. همچنین راهنا مزایای زیر را برای خبرنگاران افتخاری خود فراهم می نماید:

  -           اخذ «کارت امتیاز» های ده آفرین و صدآفرین (و به ازای هر سی و دو هزار آفرین، یک نسخه راه)

  -           ثواب ادخال سرور فی قلوب المؤمنین، به شرط اخلاص

  -           استمرار عضویت بدون زیرمیزی و حق حساب

  -           پذیرش در دوره تخصصی طبرگذاران انتحاری

  -           و صدها جوایز نقدی و غیرنقدی دیگر

  علاقمندان، پس از کسب رضایت ولی مربوطه، اخبار طنز خود را به آدرس raahnaa@gmail.com ارسال و کار دیگری لازم نیست بکنند.

  با تشکر- روابط عمومی راهنا

   

  دسته بندي هاي برگزيده
  آرشيو راه