پيشرفته
 

موضوعات :

 • جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی
 • تاریخ شفاهی
 • تئاتر
 • سرود

 • کلمات کليدي :

 • نمایشگاه نقاشی
 • سرود انقلابی
 • نمایشگاه عکس

 • مطلب بعدي >   2444 تعداد بازديد
  (0 راي ) امتياز مطلب < مطلب قبلي
  راه شماره 4 : ده سال جلوتر از جامعه

  از انجمن قلم خرمشهر تا انقلاب اسلامی ویرجینیا

  نگاهی گذرا به فعالیت های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در تیر و مرداد (دهه شصت)

   

   

  نمایشگاه نقاشی در مسجد امام حسین (ع)

  4/4/58 جمهوری اسلامی

  نمایشگاه نقاشی رضابخشی از یکشنبه 3/4/58 با عنوان (هنر در خدمت موعود) در مسجد امام حسین(ع) واقع در میدان امام حسین (فوزیه سابق) گشایش می یابد. امید است با دیدار از این نمایشگاه با قدردانی از زحمات ارزشمند رضا بخشی گامی دیگر در جهت مردمی تر شدن هنر اصیل اسلامی برداریم.

   

  انتشار مجله هفتگی دخو

  11/4/58 کیهان

  مجله هفتگی دخو در قالب طنز و در راه انقلاب اسلامی به همت عده ای از جوانان متعهد و مسلمان در نیمه شعبان منتشر می شود.

   

  نمایش فیلم های کاراته ای ممنوع می شود

  12/4/58 کیهان

  محمدعلی نجفی سرپرست اداره  ترویج و نمایش فیلم فرهنگ و هنر ضمن اعلام این خبر به خبرگزاری پارس گفت در قبال ورود هر 4 یا 5 فیلم خارجی باید یک فیلم ایرانی ساخته شود و همچنین نمایش فیلم‌های کاراته ای مصنوع می شود و فیلم‌های ایرانی از  این پس در سینماهای مجهز به نمایش درمی‌آیند.

  نجفی سپس به مساله حمایت از سینمای ایران اشاره کرد و گفت به منظور حمایت هر چه بیشتر از فیلمسازان کشورمان ورود فیلم‌های خارجی را محدود می کنیم بالطبع با این محدودیت بهترین فیلم‌ها وارد می شود.

   

  امام در ملاقات با مسئولین و کارکنان مجله خواندنی‌ها :

   

  اساس نامه موقت انجمن قلم مومنان خرمشهر

  17/4/58  جمهوری اسلامی

  ماده 1- نام انتخابی انجمن «‌انجمن قلم مومنون» است.

  ماده 2- شعار انجمن قلم مومنون « مداد العلماء افضل من دماء الشهداء »می باشد.

  ماده 3- انجمن قلم مومنون بر اساس آیه های 224 تا 227 سوره مبارکه (شعرا) تاسیس شده است و پشتیبان نویسندگان و شاعران مسلمانی می‌باشد که در راه نشر آثار مردمی و احیاء فرهنگ و اندیشه‌ی راستین اسلامی می‌کوشند.

  ماده 4- هدفهای انجمن قلم مومنون بشرح  زیر است:

  الف- گسترش هنر و ادبیات اسلامی

  ب- پرورش ذوق و استعداد هنری ادبی هنرمندان جوان مسلمان.

  ج- تشکیل جلسات سخنرانی، شعرخوانی و قصه خوانی

  د- انتشار آثار اعضاء

  ماده 5- شاعران، نویسندگان، مترجمان و محققانی که با بینش اسلامی در راه بیداری و آگاهی توده مردم قلم می زنند و خود را مسئول استقرار جامعه عدل توحیدی می دانند، می توانند به عضویت انجمن قلم مومنون درآیند.

   

   

  بنیاد هنر در اسلام اعلام موجودیت کرد

  جمهوری اسلامی 20/4/58

  اقدام به سازندگی در عرصه «هنر» از ضرورت و اولویت خاصی برخوردار است، انقلاب اسلامی به هنر امکان می دهد که افق‌های آزادی را پیشاپیش انسانها بگشاید، ...

  و برای اینکه این مهم در حیطه عمل قرار گیرد گروهی بر آن شدند تا دست به کار فراهم آوردن مقدمات و اسباب ایجاد عرصه چنین هنر شوند و بدین منظور بنیاد «هدی» (هنر در اسلام) را بنیاد گذاردند. این بنیاد بر آن است که برای هنرمندان امکان عمل و رشد فراهم آورد تا دست به خلق آثار هنری در خور جامعه انقلابی بزنند و از این رهگذر گوشه‌ای از میدان وسیع و پهناور هنر (سینما و تئاتر) بیاری خدا به گونه ای انقلابی متحول شود و نیز چنانچه در هر گوشه ای از جهان اثری هنری همگام  با هدفهای یادشده بیابد آن را در ایران در عرصه دید ارزیابی مردم کشور قرار دهد.

  هیئت موسس- سید محمد موسوی خوئینی- سید ابوالحسن بنی صدر- عبدالحسین محمدزاده

   

   

  معرفی یک نشریه«‌انقلاب اسلامی» ویرجینیا

  28/4/58 جمهوری اسلامی

  به منظور حمایت و حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی ایران و معرفی این نهضت عظیم، جمعی از برادران مسلمان مقیم ویرجینیا نشریه ارزشمندی تحت عنوان «‌انقلاب اسلامی» به زبان انگلیسی منتشر می کنند.

  از آنجا که معرفی و حمایت اینگونه نشریات سودمند یکی از اهداف روزنامه جمهوری اسلامی است، ضمن شناساندن این اثر برادران خود، بر فعالیت این عزیزان وهمه کوشندگان در راه اعتلای فرهنگ غنی اسلامی ارج می نهیم.

   

  دکتر عبدالکریم سروش :

  انقلاب فرهنگی عظیم ترین بعد انقلاب اسلامی ایران است. 

  3/4/59 جمهوری اسلامی

  انقلاب فرهنگی بعد عظیم و بلکه عظیم ترین بعدی از انقلاب مهم مردم ما در این کشور بوده است و به این خاطر است که فرمان امام صادر شد و آنچه که خواست امت بود و در درون‌ها می‌جوشید، به قلم امام بر روی کاغذ آمد و این مسئولیت به عهده این گروه گذاشته شد که در این باب اقدام کنند.

  در خارج در بعضی  از روزنامه ها از زبان بعضی از افراد می شنویم که انقلاب فرهنگی را به طور موهومی طعن می زنند و تقبیح می کنند بخاطر این که مقارن با بعضی از امور نامطبوع آن طوری که اشاره کردم شده او را تحقیر می کنند و در این مرحله کنونی لازم نمی شمارند.

  وقتی که ما دیدیم که فرضاً از برازجان یک نفر آموزگار دو دفتر بزرگ را پرکرده و به منزله طرحی برای انقلاب فرهنگی این را ارسال داشته و این نشان می‌دهد که آن نقطه دورافتاده مملکت دلی و دستی و قلمی به خاطر این امر می‌طلبد و بروی کاغذ می‌آید و صرف وقتی می‌شود و اشتیاقی نشان داده می‌شود این باید برای همه مردم ما درس باشد و به همه ما آشکار بکند که دیگر انقلاب فرهنگی را نمی‌توان زدود، دیگر نمی‌توان محو کرد دیگر نمی‌توان او را با عنوان کردن بعضی از مسائل جانبی و فرعی لوث کرد.

   

  مسئولیت نمایش فیلم‌های مبتذل با کیست؟

  19/4/59 جمهوری اسلامی

  تا کی ملت ایران صبر کند و تا کی می‌خواهید اصلاح کنید امور را... امام خمینی

  در حالیکه جامعه ما بسوی انقلاب فرهنگی پیش می رود تا خود را از فرهنگ شرق و غرب آمیخته با فساد و فحشا آزاد کند باز بوسیله اداره فرهنگ و آموزش عالی رفسنجان در یکی از روستاها بنام یافت آباد در چند حلقه فیلم به نمایش گذاشته می شود تا هر چه بیشتر فساد و فحشا را گسترش دهد.

  باز به یاد سخنان امام می افتیم که چرا این اشخاص که در ادارات مشغول فساد هستند، چرا این‌هایی را که مشغول هستند جوان‌های ما را تباه کنند در این ادارات تصفیه نمی کنند.

  دفتر تبلیغات و پخش کتاب  و کتابخانه مسجد جامع رفسنجان

   

  12 سرود انقلابی جدید آماده ضبط شد

  24/4/59            کیهان

  با کوشش کمیته سرود بسیج ملی جمهوری اسلامی ایران 12 سرود انقلابی جدید تهیه شد و به زودی پس از اتمام مراحل پایانی و ضبط در اختیار رادیو تلویزیون قرار خواهد گرفت.

  همچنین کمیته سرود بسیج ملی اقدام به تشکیل یک واحد هنری به نام تئاتر اسلامی کرده است، و فعالیت برای به نمایش گذاشتن زندگی نامه قهرمانان اسلام و افراد مبارز گروه‌های مقاومت را آغاز کرده است و قرار است تا پایان ماه مبارک رمضان اولین نمایش خود را در معرض تماشای علاقمندان بگذارد.

  عبدالعظیم میرهاشمی مسئول کمیته سرود بسیج ملی ضمن اعلام مطلب فوق گفت: ما با همراهی گروهی از برادران و خواهران بدون داشتن هر گونه امکاناتی فقط و فقط با نیروی ایمان و عقیده انقلابی در مدت کوتاهی، توانستیم سرودهای پرمحتوائی را تهیه و کار تمرین روی اجرای این سرودها را که آهنگهای مناسبی نیز برای آنها در نظر گرفته شده است آغاز کنیم.

   

  اجرای نمایشنامه « شلمچه در خون» در حضور کارگران

  6/4/60   جمهوری اسلامی

  نمایشنامه «‌شلمچه در خون» که چندی پیش به نمایش درآمده بود، بنا به درخواست کانون هماهنگی انجمن‌های اسلامی کارخانجات دوباره به نمایش درمی‌آید. این نمایشنامه آغازی بر فعالیت‌های نمایشی مرکز اسلامی تئاتر ایران می باشد. نمایشنامه «‌شلمچه در خون» که از سوی کارگاه تئاتر مرکز تجربیات هنری کانون پرورش فکری و امور فرهنگی جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران تهیه شده بود، به مدت 2 روز ( روزهای پنجشنبه و جمعه) برای کارگران به اجرا درآمد. غرض از به اجرا درآمدن این نمایشنامه ظاهر گردانیدن ارزش‌های انقلاب اسلامی و وحشت دشمنان اسلام از اشاعه این ارزشها و کلا اشاعه اسلام و فرهنگ آن است و در آن اعمال مختلف استکبار جهانی بوضوح (یکی از آنها جنگ تحمیلی عراق و ایران است) نمایش داده شده است. در این نمایشنامه صدام به عنوان سمبل ارتش کافر بعث عراق نمایش داده شده.

   

  نمایشگاه جهانی عکس «جنایت‌های شیطان بزرگ در جهان» در تهران تشکیل می شود

  29/4/61   جمهوری اسلامی

  ستاد برگزاری مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی به مناسبت چهارمین سالگرد پیروزی (از 12 بهمن الی 22 بهمن ماه 1361) نمایشگاه جهانی عکس جنایت‌های شیطان بزرگ آمریکا در تمامی نقاط جهان در قرن حاضر را در محل موزه هنرهای معاصر تهران تشکیل و برگزار می نماید. این نمایشگاه مجالی برای افشای ابعاد گسترده و مختلف جنایت‌های شیطان بزرگ آمریکا و زوایای گوناگون و جهانی آن اعمال در قرن حاضر می‌باشد که بوسیله عکاسان متعهد سراسر جهان با بهره برداری از هنر عکاسی ثبت و به تصویر درآمده است.

   

   

  رئیس جمهوری در ملاقات با وزیر ارشاد اسلامی و معاونین این وزارتخانه :

   بایستی جلوی کارهای ناشیانه در امور هنری گرفته شود

  6/4/62              جمهوری اسلامی

  آقای خاتمی وزیر ارشاد اسلامی به همراه معاونین این وزارتخانه ظهر دیروز به حضور حجت الاسلام والمسلمین سید علی خامنه ای رئیس جمهور رسید و با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

  رئیس جمهور در سخنان خودشان بیان داشتند: در زمینه های فنی و تخصصی شاید خیلی از وزارتخانه ها کمبود داشته باشد ولی نیروی انسانی که باب وزارتخانه شما باشد کم نیست و فقط بایستی گشت و آنها را پیدا کرد. آقای خامنه ای در قسمت دیگری از سخنانشان با اشاره به اینکه ما هر چه در تبلیغات خارجی سرمایه گذاری و تلاش کنیم زیاد نیست گفتند شما از امکانات و مقدوراتی امثال خانه فرهنگ در کشورهای خارجی برای حفظ آبروی نظام جمهوری اسلامی ایران بایستی استفاده کنید و ارتباط و تماس خود را نیز با مجلات و نشریاتی که معاند با نظام جمهوری اسلامی ایران نیستندافزایش دهید و تماس دوستانه برقرار کنید و تبلیغات مناسب و صحیح در خارج  از کشور یک حرکت بسیار پربرکتی می تواند باشد.

  رئیس جمهور سپس با اشاره به اهمیت مساله هنر و سینما و پرداختن به امور هنری گفتند بایستی جلوی کارهای ناشیانه در امور هنری گرفته شود و به مساله پرداختن به هنر اصیل و تقویت آن توجه بیشتری شود و از تاثیرات و تفکرات غیر اسلامی در امور هنری جلوگیری به عمل آید. حجت الاسلام والمسلمین خامنه ای افزودند به استعدادهای جوانی که بالقوه و به صورت فراوان در جامعه وجود دارد توجه بیشتری شود و آنها را واقعاً تربیت کنید و  از هنرمندانی نیز که آنچنان با مسائل اسلامی آشنایی کامل ندارند نیز استفاده کنید و با مدیریت صحیح آنها را جذب نمائید چنانچه به این مسائل پرداخته شود زمینه رشد امور هنری و سینمائی در جامع ایجاد خواهد شد.

   

  مجله صدای مردم به زبان سواحیلی منتشر شد

  8/4/62  جمهوری اسلامی

  روابط عمومی وزارت ارشاد اسلامی اعلام کرد ویژه نامه مجله صدای مردم به  زبان سواحیلی توسط واحد نشریات خارجی زبان اداره کل مطبوعات و رسانه های خارجی این وزارتخانه جلوی مطالب ذیل منتشر گردید:

  تاریخ مبارزات امام خمینی، دین از سیاست جدا نیست، (مصاحبه با قاضی رنگبار از تانزانیا). بررسی اجمالی ایران قبل و  بعد از انقلاب امام خمینی قهرمان، انقلاب ایران را پشتیبانی کنیم، نهضت مذهبی از خوانندگان نشریه از کشورهای تانزانیا و کنیا، ماهیت انقلاب اسلامی ایران از استاد شهید مطهری، داستان واقعی از شکنجه در زندان شاه، نظرات علمای افریقای شرقی پیرامون دستاوردهای کنگره ائمه جمعه و جماعات.

   

   

  دو گروه هنری از بعلبک لبنان در سومین یادواره تئاتر 17 شهریور شرکت می کنند

  4/4/63 جمهوری اسلامی

  به منظور شرکت در سومین یادواره تئاتر 17 شهریور بزرگداشت سومین شهید محراب آیت اله صدوقی تا کنون علاوه بر گروههای هنری شهرستانهای مختلف کشور دو گروه هنری نیز از بعلبک لبنان اعلام آمادگی کرده اند. هدف از برگزاری یادواره تئاتر 17 شهریور را که از 14 لغایت 26 شهریورماه سالجاری در تالار شهید مدنی تبریز برگزار خواهد شد را آشنایی با هنر جنگ و اشاعه آن حفظ و تداوم خط اصیل و فقاهتی هنر اسلامی، اشاعه و گسترش هنر اسلامی، برقراری ارتباط سالم و گسترده با هنرمندان اسلامی، بالا بردن کیفیت آموزشی هنرمندان اسلامی و بررسی مسائل و مشکلات آنان ذکر کرده و ضرورت برپائی چنین یادواره هائی را جهت حفظ خط اصیل اسلامی و به انزوا کشاندن هنرمندان شرق گرا و غرب گرا که با ماسکهای فریبنده هنر اسلامی را لوث می کنند مورد تاکید قرار دادند.

   

  اولین جلسه کمیته برگزاری مجتمع هنر و ادبیات در خدمت جنگ تشکیل شد

  25/4/63  جمهوری اسلامی

  روابط عمومی وزارت ارشاد اسلامی اطلاع داد پیش از ظهر دیروز اولین جلسه کمیته برگزاری مجتمع هنر و ادبیات در خدمت جنگ با حضور حجت الاسلام محمد خاتمی وزیر ارشاد اسلامی، دکتر کمال خرازی سرپرست خبرگزاری جمهوری اسلامی و سرپرست ستاد تبلیغات جنگ، مسئولین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، معاونین فرهنگی، هنری و سینمایی وزارت ارشاد اسلامی در محل این وزارتخانه تشکیل شد. در این جلسه پیرامون چگونگی برگزاری مراسم هفته جنگ به طور اعم و برگزاری مجتمع مهر و ادبیات در خدمت جنگ بحث و تبادل نظر گردید و تصمیماتی اتخاذ شد.

   

  موفقیت دو تن از عکاسان روزنامه جمهوری اسلامی در مسابقه جهانی عکاسی

  6/4/64 جمهوری اسلامی

  به دنبال برگزاری مسابقه جهانی عکاسی در یوگوسلاوی، بهرام محمدی فر و سعید صادقی دو تن از عکاسان روزنامه جمهوری اسلامی موفق به دریافت دیپلم افتخار شدند.

  این مسابقه که هر ساله از سوی کلوپ زاگرب و با موضوع آزاده برگزار می گردد عکاسان حرفه ای دنیا با ارائه بهترین عکسهای خود در آن شرکت می جویند.

  از سوی عکاسان روزنامه جمهوری اسلامی 8 عکس با مضامینی در رابطه با جنگ تحمیلی برای شرکت در این مسابقه ارسال شد که از طرف هیات داوران به پنج عکس از عکسهای ارسالی دیپلم افتخار تعلق گرفت و سه عکس دیگر برای چاپ در کتاب عکسهای ویژه انتخاب گردیدند.

   

  در مراسم بزرگداشت سالگرد تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی:

  نخست وزیر ضرورت مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن و حمایت و تشویق هنرمندان مسلمان تأکید کرد

  4/4/66  کیهان

  نخست وزیر در این مراسم بیان داشت: ما نمی توانیم بدون توجه به سرنوشت ملت‌های مسلمان و دربند جهان تنها به منافع خود بیندیشیم، سرنوشت انقلاب اسلامی ما به سرنوشت یک امت اسلامی بستگی دارد و بار این مسئولیت بر دوش مردم انقلابی و مسئولین جمهوری اسلامی و در رأس آنان روحانیت متعهد و اگاه است.

  نخست وزیر اظهار داشت: تهاجم فرهنگی دشمن به ارزش‌های انقلاب اسلامی به مراتب بیرحمانه‌تر از ابعاد نظامی و اقتصادی آن است به همین جهت در جبهه فرهنگی ضرورت دارد به کارآمدترین ابزار مجهز شویم تا به بهترین نحو از آن در جهت مقابله با تهاجمات فرهنگی بهره ببریم.

  آقای موسوی با ابراز خرسندی از نتایج ثمربخش بهره‌گیری سازمان تبلیغات اسلامی از ابزار هنر بر استمرار این حرکت و ضرورت حمایت و تشویق هنرمندان متعهد و خلاق تاکید کرد.

   

   در نشست پایانی مراسم ششمین سالگرد تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی:

  رئیس مجلس: ما هم اکنون برای بیان حقایق و مبارزه با تبلیغات ضد اسلامی دشمنان به تبلیغات سالم و وسیعی نیاز داریم

  4/4/66 جمهوری اسلامی

  اگر روحانیت بنشیند و شعار بدهد اما عملی در کار نباشد این موفقیتها حاصل نمی شود. مهم این است که انسان واقعیتهای مکتب اسلام را در خود تبلور بخشد و دارای عمل باشد. آقای هاشمی تاکید کرد که ما هم اکنون در حال انعکاس ندای قرآن به مردم جهان هستیم و اسلام به ما اجازه نمی دهد برای یک محدوده جغرافیایی خاص حرف بزنیم. ... گرگان استعمارگر دنیا نمی خواهند واقعیت اتقلاب اسلامی به گوش مردم برسد.

  آقای هاشمی در ادامه سخنان خود مساله بیداری مسلمین در اقصی نقاط جهان را مورد اشاره قرار داد و ضمن ابراز رضایت از پیشرفت جمهوری اسلامی در زمینه تبلیغات گفت: ما نباید به این مقدار موفقیتی که داشته ایم قانع باشیم بلکه باید در جهت بیداری بیشتر مسلمین و محرومین و ملل تحت ستم استعمارگران تلاش کنیم

   

  برگزاری نمایشگاه عکس فاجعه خونین مکه

  19/4/68 جمهوری اسلامی

  به مناسبت برگزاری هفته برائت از مشرکین نمایشگاه عکسی از سوی دفتر نماینده رهبری و سرپرست حجاج ایرانی در پارک دانشجو برقرار می‌باشد. در این نمایشگاه که از اول تا هفتم ذیحجه دایر می باشد، عکس‌هایی کم نظیر از فاجعه خونین مکه به نمایش گذارده شده است.

  عکس‌هایی که می توان به عنوان نمونه نام برد، صحنه هایی از درگیری پلیس فاشیست سعودی با حجاج مظلوم ایرانی، پیکرهای گلوله خورده و متلاشی شده، آوارگی حجاج و ... می باشد که به طرز زیبا و باشکوهی تزئین شده است.

  تاريخ جبهه فرهنگي/ مرداد ماه

   

  معرفي نشريه

  روزنامه جمهوري اسلامي     1/5/58

  «پيام خراسان» ارگان حزب جمهوري اسلامي در مشهد نشريه اي است نوبنياد كه نخستين مقالاتش تحت عنوان «ويژه نامه اردوهاي بازسازي و امداد در روستا» به رشته تحرير درآمده است. اين نشريه با پيشگفتاري جامع و كوتاه آغاز شده و مطالب متنوعش در شش صفحه و بيشتر در جهت سازندگي تنظيم شده است. از مطالبي كه در اين شماره نشريه آمده است مي توان به «فلسفه تشكيل اردوهاي عمران روستا»،‌ «گزارشي از فعاليت يكي از اردوهاي اطراف مشهد»، «پيام امام در مورد جهاد در راه سازندگي»، «حي علي خير العمل» و «كار و كوشش»  اشاره كرد.

  نيلكوه نام نشريه اي است كه توسط كانون اسلامي روستاي گاليكش در 8  صفحه به چاپ رسيده است. مقالاتي تحت عناوين لزوم تشريح و تفسير قانون اساسي براي روستاييان، گزارشي با نام «پاسنگ» و تاريخچه اي به نام «اخوان المسلمين» و يك مصاحبه و ديگر مطالب جالب توجه در آن به چشم مي خورد.

   

  نمايش نمايشنامه ايمان

  روزنامه جمهوري اسلامي       19/5/59

  به مناسبت روز قدس نمايشنامه ايمان بيانگر مقاومت ياران حجربن عدي براي اجراي آرمان هاي اسلامي در مبارزه‌شان با حكومت يزيدبن معاويه از سوي گروه هنري حزب جمهوري اسلامي دفتر لاهيجان و حسينيه هدايت به نمايش گذاشته شد.

   

  اقدامات و فعاليت‌‌هاي مسجد جامع چهاردانگه، از اوج انقلاب تا امروز

  روزنامه جمهوري اسلامي       19/5/59

  -   ايجاد فروشگاه اسلامي

  -   تشويق برادران ارتشي به ترك پادگان‌ها در دوره انقلاب

  -   تهيه منزل اجاره‌اي در شهر قم به صورت مخفي و اعزام برادران ارتشي فراري بدانجا و متحمل شدن مخارج خود و خانواده آن‌ها تا پيروزي انقلاب

  -   محافظت از كارخانجات منطقه

  -   تبليغات در بين كوره‌پزخانه‌ و كارخانجات و قطع نفوذ چپ‌نماها

  -   تقاضاي 50000 متر مربع زمين از مالكين چهاردانگه و احداث شهرك قدس براي مستضعفين منطقه با رعايت كامل مقررات جمهوري اسلامي و واگذاري به افرادي كه حداقل 10 سال سابقه اقامت در محل را داشته و داراي عائله باشند.

  -   احداث دو خيابان 18 متري و 24 متري و اقدام به آسفالت و جدول‌بندي آن‌ها (حدود 6 كيلومتر) كه در حال حاضر كارهاي مقدماتي آن انجام پذيرفته است.

  -   تأسيس تعداد 5 دبستان و مدرسه راهنمايي و نظري

  -   گشت شبانه و برقراري امنيت در منطقه و حراست از محصولات كشاورزي

  -   اعزام مبلغ به قراء هم جوار

   

  نمايشگاه هنر مقاومت

  روزنامه جمهوري اسلامي       3/5/61

  نمايشگاه هنر مقاومت فلسطين در موزه هنرهاي معاصر تهران برپا شده است. اين نمايشگاه شامل 36 اثر نقاشي رنگ و روغن و طراحي از هنرمندان فلسطيني و اهل سوريه است.

   

  رهنمودهاي نخست وزير به مسئولان برنامه ريزي وزارت ارشاد اسلامي

  روزنامه جمهوري اسلامي       30/5/61

  حركت هاي اين وزارتخانه نبايد در جهت بوجود آوردن ادبيات و هنر و فرهنگ رسمي متمركز شود بلكه برنامه‌ريزي با سمت گيري و دست يافتن به فرهنگي جوشان از متن مكتب و مردم انجام شود .

  تجربه پس از انقلاب در مورد مساجد سراسر كشور و ايجاد مراكز فرهنگي هر چند كوچك در كنار مساجد و عجين شدن مسائل فرهنگي، عبادي و سياسي در مساجد بسيار ارزنده است كه مي تواند در برنامه ريزي وزارت ارشاد و روش هاي اجرايي آن براي استفاده از نيروي عظيم ميليوني نقش موثري داشته باشد. تربيت نيروي متخصص به منظور تأمين كادر مورد نياز وزارتخانه‌ها از جمله در زمينه‌هاي فرهنگي و هنري بايد در برنامه ريزي‌ها مشخص گردد.

   

   

  جشنواره تئاتر و سرود در تبریز

     1/5/63 جمهوری اسلامی

  جشنواره تئاتر و سرود امور تربیتی های استان آذربایجان شرقی که از تاریخ 21 الی 30 تیرماه در تالار شهید مدنی تبریز برگزار شده بود به پایان رسید و نمایشنامه «از خاک به خاک» کار امور تربیتی شهرستان مرند و تئاتر «آسیابان» کار هنرمندان مراغه ای مقام های اول و دوم را کسب کردند و در رشته سرود نیز گروه سرود منطقه گرمی مقام نخست را به دست آورد.

   

   

  چهارمین گردان تبلیغی، فرهنگی و هنری سازمان تبلیغات اسلامی به جبهه های جنگ اعزام شد.

  27/5/65 جمهوری اسلامی

  به دنبال فعالیت گسترده فرهنگی که از سوی نیروهای اعزامی گردان های قبلی در جبهه ها انجام گرفته است، چهارمین گردان تبلیغی و فرهنگی متشکل از نیروهای متخصص فرهنگی و هنری در گروه های روحانی، مداح، قاری قرآن، نمایش فیلم، تئاتر، خطاطی، نقاشی، سرود، مصاحبه گر، عکاس و غیره استوار و با فریادهای کوبنده هیهات من الذله و جنگ جنگ تا پیروزی به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شدند.

   

  نمایشنامه باران در فومن

  31/5/66 جمهوری اسلامی

  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن در رابطه با تشکیل و عملکرد سازمان ملل متحد و در ارتباط با مبارزات کشورهای رهایی بخش به ویژه مردم مسلمان و انقلابی ایران و همچنین به مناسبت هفته دولت نمایشنامه «باران» را بر روی صحنه آورد.

   

   

  دسته بندي هاي برگزيده
  آرشيو راه