پيشرفته
 

موضوعات :

 • عدالت اجتماعی

 • کلمات کليدي :

 • امر به معروف و نهی از منکر
 • عافیت‌طلبان
 • مردم مظلوم سیرجان
 • حمایت از آمرین و ناهیان

 • مطلب بعدي >   2185 تعداد بازديد
  (0 راي ) امتياز مطلب < مطلب قبلي
  راه شماره 7 : عزه در محاصره، جهان در اشغال

  نامه جنبش عدالتخواه دانشجویی به ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر

  حمايت از جهانشاهي وظيفه شماست
  اشاره: جهانشاهي در اوين است. عده اي خوابند، عده اي خود را به خواب زده اند، و عده اي هم در سايه سار  سکوت خوابيده ها و خوابزدگان، به کار خود مشغولند. جنبش عدالتخواه دانشجويي در نامه اي به دبير ستاد احياء امر به معروف و نهي از منكر سعي کرده است اين سکوت را بشکند. متن نامه به اين شرح است.

  دبير محترم ستاد احياء امر به معروف و نهي ا ز منكر
  امر به معروف و نهي از منكر آن گاه در جايگاه صحيح خود قرار مي گيرد كه بر اساس اولويت ها يعني معروف ها و منكرهاي بزرگ رفته شود. بزرگ ترين امر به معروف و نهي از منكر در متون ديني ما امر به معروف و نهي از منكر مسئولاني است كه عدالت را رعايت نمي كنند. «و ما اعمال البرّ كلها و الجهاد فى سبيل الله عند الامر بالمعروف و النهى عن المنكر الا كنفثه في بحر لجى و افضل من ذلك كله كلمة عدل عند امام جائر» نه آن كه مانند مصلحت انديشان، عافيت طلبان، كج فهمان و ساده انگاران و خودفروختگان كه در زماني كه امام راحل به سراغ بزرگ ترين منكر يعني حاكميت طاغوت مي¬رفت از مبارزه با بهائيت، كمونيسم و واردات گوشت يخي سخن مي¬گفتند.
  محدود كردن امر و نهي به معروف ها و منكرهاي كوچك و بي اولويت و معلول ها و نه علت ها خارج كردن اين واجب ديني از جايگاه اصلي خويش است. در نگاه اسلام ناب بر خلاف اسلام بدعتي و آمريكايي فحشا و منكر معلول بي عدالتي‏، تبعيض، شكاف طبقاتي و فقر است چه اين كه امام علي (عليه السلام) مي فرمايند.
  سوال مومنين و متدينين و فرزندان انقلاب از شما اين است كه تا كنون براي ارائه ي برداشت صحيح از امر به معروف و نهي از منكر و حمايت از آمرين به معروف و ناهيان از منكرهاي بزرگ و اصلي چه كرده ايد؟ چرا كه برداشت انجمن حجتيه اي و معلول محوري و نه علت محوري كمر اين فريضه ي بزرگ ديني - كه بر اساس مباني ديني ما اصول و احكام دين بر اساس آن اقامه مي شود را خم كرده است.
  زماني نيست كه از برخورد با آمران و ناهيان اين چنيني چيزي نشنويم. يك روز دانشجويان، يك روز طلاب،‏يك روز دانش آموزان و يك روز مردم عادي. هنوز فراموش نكرده ايم دانش آموزي را كه چند سال پيش در مشهد به جرم توزيع سخنان مقام معظم رهبري و درخواست مبارزه با مفاسد اقتصادي راهي زندان شد.
  طلبه عدالتخواه سيرجاني حجت الاسلام و المسلمين عليرضا جهانشاهي يكي از اين نمونه هاست، كه پس از نهي از منكرات اجتماعي در سيرجان و دريافت لزوم مبارزه با منكرات بنيادي تر به نهي از منكر بي عدالتي و مفاسد اقتصادي و مشخصا زمين خواري در سيرجان روي آورده است. ايشان پس از طي مراحل امر به معروف و نهي از منكر پس از مذاكره ي با مسئولين، مطلع كردن مردم، گرفتن امضا براي اين مسئله از مردم و تحمل هزينه هايي مثل تهمت و زندان به جرم اين نهي از منكر، براي رساندن صداي مردم مظلوم سيرجان به مسئولين كشور با پاي پياده و در سال روز شهادت حضرت زهرا(سلام الله عليها) و به ياد اعتراض ايشان به غصب فدك راهي تهران شدند. پس از انواع اذيت و آزار، به وسيله ي بعضي نيروهاي امنيتي به جرم خلاف شان روحانيت بودن اين نهي از منكرشان دستگير شدند. در زندان نيز ضمن تحمل روز زندان انفرادي در شيراز، در اوين تهران نيز مورد آزارهايي نظير محدود كردن جيره بهداشتي ايشان قرار گرفتند-كه اين مورد با درز به بيرون زندان رفع شد- و هيچ نهاد مسئول متولي اين امر از ايشان حمايت نكرد.
  اين برخورد با آمران و ناهيان اولين بار نيست كه صورت مي پذيرد. نگراني ما اين جاست كه با اين شيوه برخوردها اين واجب شرعي تعطيل شده و زياد شدن هزينهي انجام اين وظيفه ديني به تعطيلي اين فريضه يا محدود شدن آن به معلول ها منجر شود و به تعبير امام راحل زماني چشم باز كنيد و ببينيد كه انجمن حجتيه اي ها امور را قبضه كرده اند و دين عافيت طلب و مخدر و اسلام اشرافيت و ابوسفيان كه همان اسلام آمريكايي است اسلام ناب و دين در صحنه را كنار زده باشد و از دين جز پوسته اي با هسته اي فاسد و پوك جز مشتي احكام عبادي و معنويت منهاي آرمانخواهي و عدالتخواهي و عقلانيت چيزي نمانده باشد.
  انتظار مومنين و متدينين از شما برخورد با اين رويه و حمايت از آمرين و ناهياني نظير حجت الاسلام و المسلمين عليرضا جهانشاهي و رفع موانع ساختاري تحقق اين فريضه و عمل به مقتضاي مسئوليتي است كه بر عهده شماست. و سربازان ولايت فقيه هرگونه تساهل و تسامح در اين زمينه را برنخواهند تافت و نخواهند گذاشت اسلام ناب لگدكوب اسلام آمريكايي و عافيت طلب گردد.
  کعبه در زنجیر
  طي مراسمي با عنوان «كعبه در زنجير» در بهشت زهرا ، ياد شهداي حج  سال 1366 گرامي داشته شد . در اين مراسم كه به همت مركز فرهنگي ميثاق برگزار گرديد سعيد قاسمي طي سخناني جنايتهاي تاريخي وهابيت عليه مظاهر فرهنگي و تاريخي اسلام و
  كشتارهاي متعدد حجاج كشورهاي اسلامي را تشريح کرد و با اشاره به  
  اقدام عربستان پس از 20 سال از كشتار حجاج در سند سازي عليه جمهوري اسلامي تاکيد کرد نبايد   نقش تعريف شده وهابيون براي مقابله فكري با انقلاب اسلامي و زشت نشان دادن چهره اسلام در جهان امروز را  دست کم گرفت . وي همچنين با  ياد آوري  
  كمكهاي اطلاعاتي و مالي عربستان به آمريكا و صدام در جنگ تحميلي  به اصرار آل سعود در حذف  برائت از  حج  اشاره نمود و گفت :   
  نقش حج در پيوند سياسي ميان حجاج كشورهاي اسلامي استكبار وابستگان سياسي آن در عربستان را به وحشت انداخته است .
    واين در حالي  است که  مراسم حج بايد  يك مانور بزرگ اسلامي براي مبارزه با دشمنان باشد

  دسته بندي هاي برگزيده
  آرشيو راه