پيشرفته
 

موضوعات :


کلمات کليدي :


مطلب بعدي >   1643 تعداد بازديد
(0 راي ) امتياز مطلب < مطلب قبلي
راه شماره 6 : مهندسي فرهنگي يا ديکتاتوري دکوراتورها

راهنا

چندگونه فرهنگ و هنر و غيره 

 

بانک مرکزي شرخر استخدام ميکند

يک مقام بلند پايه از ايجاد موسسات خصوصي، براي وصول معوقه‌هاي بانک‌ها خبر داد. اين موسسات با دريافت چند درصد پورسانت مي‌توانند با فراغ بال، وام‌هاي معوقه را براي دولت وصول کنند. در حاشيه ي مراسم توديع رييس کل اسبق بانک مرکزي، رييس کلاً جديدِ بانک مرکزي که در جمع خبر نگاران احاطه شده بود، گفت: «يا با زبان و ادبيات خوش و مساعد معوقه‌ها پرداخت مي‌شوند و يا به ناچار ناگزير خواهيم شد.»

▪▪▪

 

تکذيبيه

در پي درج اطلاعيه‌اي به نقل از روابط عمومي سازمان صداوسيما در شماره گذشته، اين روابط عمومي محترم اطلاعيه مزبور را مجعول خوانده و اعلام کرد: پاسخ صحيح مسابقه، گزينه‌ي ب مي‌باشد. در اين تکذيبيه، بر اهميت اطلاع رساني شفاف و پاسخگويي مردمي توسط رسانه ملي تاکيد شده است.

▪▪▪

 

ترانهي پدري ساخته ميشود

مدير گروه تفريحات سالم و سرگرمي‌هاي سريالي سازمان صدا و سيما ازساخت مجموعه 60 قسمتي «ترانه‌ي پدري» خبر داد.

منصور آب اندازان با اعلام اين خبر افزود: پس از استقبال بي نظير مردم از مجموعه ي ترانه ي مادري، هم اکنون در پي رايزني با دست اندرکاران اين سريال براي بازمونتاژ اين سريال بر اساس داستاني مشابه هستيم.

وقايع مجموعه ي جديد در سال 1404 رخ ميدهد. پويا نظري و نغمه اديب، دو سال پس از ازدواج براي گذراندن طرح تحقيقاتي به شرق کشور سفر مي‌کنند اما در يک حادثه ي دلخراش جان مي‌بازند. پويا و نغمه دو دختر دو قلو دارند که يکي نزد بهرام –عمويشان- و ديگري نزد سينا –برادرخوانده ي عمويشان- بزرگ مي‌شوند. نيمي از خانه باغ که متعلق به پويا بوده است اکنون به نيمي از سهم «پيتزا فروشي بهرام و دختران» تبديل شده است. طمع فرخ، پدر بزرگ قلابي بچه‌ها، براي تصاحب سهم دو قلوها، داستان اصلي اين سريال است که توسط چند داستانک فرعي تقويت مي‌شود.آقاي اديب –پدربزرگ واقعي بچه‌ها- هر شب به بهانه ي پيتزا خوردن، به مغازه ي بهرام مي‌رود تا فرخ نتواند حق بچه‌ها را بخورد. اين در حالي است که گفتن حقيقت به بچه‌ها، امنيت سرمايه گذاري را به هم مي‌زند و پيتزا فروشي را با ورشکستگي مواجه مي‌کند. تا اينکه...

 مسئول «امور رسانه‌اي رسانه ي ملي» در تکميل سخنان خود افزود: «نغمه ي پدربزرگي» هم از نامهاي پيشنهادي براي اين سريال است. البته مردم، براي ديدن سريال جديد بايد حداقل دو ماه صبر کنند و فعلا خود را با «تاجر پوسان» سرگرم نگه‌دارند. زيرا طبق استانداردهاي سازمان، کليه ي مراحل توليد يک سريال 60 قسمتي، حداقل 60 روز طول مي‌کشد.

▪▪▪

 

 بشتابيد... هول بزنيد...

راهنا خبرنگار افتخاري ميپذيرد

خبرگزاري راهنا به خيل مشتاقان، افتخار خبرنگاري مي‌دهد. عضويت در گروه خبرنگاران افتخاري راهنا مشروط به داشتن مدرک پنج ابتدايي، خريداري ماهنامه راه به طور مرتب و رضايت نامه ولي مي‌باشد. همچنين راهنا مزاياي زير را براي خبرنگاران افتخاري خود فراهم مي‌نمايد:

-اخذ «کارت امتياز»‌هاي ده آفرين و صدآفرين (و به ازاي هر سي و دو هزار آفرين، يک نسخه راه)

-ثواب ادخال سرور في قلوب المؤمنين، به شرط اخلاص

-استمرار عضويت بدون زيرميزي و حق حساب

-پذيرش در دوره تخصصي طبرگذاران انتحاري

-و صدها جوايز نقدي و غيرنقدي ديگر

علاقمندان، پس از کسب رضايت ولي مربوطه، اخبار طنز خود را به آدرس raahnaa@gmail.com ارسال نمايند.

 

با تشکر- روابط عمومي راهنا

 

دسته بندي هاي برگزيده
آرشيو راه