پيشرفته
 

موضوعات :

 • دکتر مجید شهریاری

 • کلمات کليدي :


  آیت الله جوادی آملی

  ديگر مطالب اين نويسنده :

 • وهم و خیال از بهترین نعمتهای الهی هستند

 • مطلب بعدي >   1385 تعداد بازديد
  (0 راي ) امتياز مطلب < مطلب قبلي
  راه شماره 20-21 : رستاخیز عزت لگد مال شده

  زره‌‌باف شهر ما

  شهید شهریاری به روایت آیت‌الله جوادی آملی


  پیام قرآن در این آیات شریفه (آیات 78-80  سوره انبیا )این بود که ما به داوود، زره بافی را یاد دادیم تا شما جامعه بشری شاکر باشید که در بین شما دانشمندانی هستند که کارهایی می‌کنند که شما را از دشمن حفظ می‌کنند.  شما الآن می‌بینید که این جریان انرژی هسته‌ای به منزله زره عصر ماست. شهدایی که در این راه دادند، مانند شهید دکتر مجید شهریاری یا سایر اساتید، اینها زره بافان شهر ما هستند.

  انرژی هسته‌ای اکنون مانند زرهی است که ما را از هجوم مهاجمان حفظ می‌کند. الآن بزرگان ما، علما و فضلای ما در حوزه، همان اندازه این ترور را محکوم کردند و می‌کنند که دانشگاه محکوم کرده است و برای شهدا طلب مغفرت می‌کنند. امروز که دکتر شهریاری را به امانت الهی سپردند، شما فضلا در صورت امکان نماز لیله الدفن را برای ایشان بخوانید. شما که از نزدیک ایشان را نمی‌شناختید، او یک آدم متشرعی بود. اهل نماز و دعا و ذکر؛ این جور بود. اگر فرصت کردید برای رضای خدا هر یک از ما برای این شهید، نماز لیله‌الدفن بخواند؛ برای همه شهدا از صدر اسلام و شهدای انقلاب، شهدای حوزه و دانشگاه و هر کس که به خاطر ما شربت شهادت نوشید.

  امروز حوزه مثل دانشگاه داغدار است، حوزه مثل دانشگاه این ترورها را محکوم می‌کند و حوزه نیز مانند دانشگاه این پیام را به استکبار می‌دهد که خدا "ذو فضل علی العالمین" است و شهریاری‌ها در این مملکت به لطف الهی کم نیستند.( درس تفسیر آیت‌الله جوادی آملی، دو روز پس از شهادت دکتر شهریاری)

  دسته بندي هاي برگزيده
  آرشيو راه