پيشرفته
 

موضوعات :

 • جهان اسلام و بیداری اسلامی

 • کلمات کليدي :


  امیر حقیقی

  ديگر مطالب اين نويسنده :

  مطلب بعدي >   1436 تعداد بازديد
  (0 راي ) امتياز مطلب < مطلب قبلي
  راه شماره 26 : تولید فرهنگی یا تجارت فرنگی؟

  فحشا علیه فرهنگ

  مروری بر تشابهات حکومت علی‌اف و پهلوی‌ها

   امیر حقیقی

   

  پس از فروپاشی شوروی و مستقل شدن جمهوری‌های خود مختار آن، به نظر می‌رسید سال‌های طولانی سرکوب عقاید دینی مردم به پایان رسیده و مردم مسلمان این مناطق می‌توانند پس از سال‌ها آزادانه شعار اسلام خواهی‌شان را فریاد بزنند.

  حکومت علی اف دوم که وارد نهمین سال خود می‌شود در این سال‌ها چهره دوگانه‎ای از خود در مبارزه با عقاید مردم  نشان داده است. از یک طرف هنوز با همان روش‌های مستبدانه و پلیسی سعی در براندازی همه مظاهر دینی در کشور دارد که در این راه همه کار از بستن و تخریب مساجد و تکیه‌ها گرفته تا ممنوعیت حجاب و برپایی شعار دینی و از دستگیری شخصیت‌های اسلامی گرفته تا ممنوعیت کار روحانیون و مبلغان دینی را شامل می‌شود.

  امروز رژیم علی‌اف‌ها همان راهی را طی می‌کند سال‌ها پیش رژیم پهلوی در ایران می‌رفت.

  یکی از مواردی که می‌توان در زمینه ترویج فساد فرهنگی در این کشور از آن نام برد و آن را تکرار جشن هنر رژیم پهلوی در این سرزمین دانست، برگزاری مسابقات آوازخوانی یوروویژن در سال آتی میلادی در این کشور است.

  مسابقه آواز یوروویژن یک مسابقه آواز بین‌المللی است که از سال 1956 به صورت سالیانه در بین کشورهای اروپایی برگزار می‌شود. و طبق قوانین فعلی آن میزبانی مسابقات در هر سال به عهده کشوری است که در سال قبل حائز رتبه نخست در این مسابقات شده باشد. در مشهوریت این مسابقات همین  بس که در خود جوامع اروپایی آن را اجتماع همجنسگرایان دانسته و اکثر شرکت کنندگان در آن دارای انحرافات عدیده اخلاقی هستند.

  با پیروزی الدار قاسم اف و نگار جمال دو خواننده آذری در مسابقات سال 2011 میلادی بود که میزبانی این مسابقات به جمهوری آذربایجان رسید. الدار قاسم اف خواننده‌ای است که ترانه‌های مختلفی به زبان عبری و در حمایت از موجودیت رژیم صهیونیستی می‌خواند و ارتباط دائمی با مرکز فرهنگی این رژیم در باکو دارد و همیشه مورد تشویق و حمایت این رژیم است. قاسم اف بسیاری از ترانه‌هایش را به افتخار مقامات این رژیم می‌خواند، مانند ترانه عبری « میل خامت خاخاتاشا» که در هنگام سفر لیبرمن وزیر خارجه این رژیم به باکو اجرا کرده است.

  مقامات صهیونیستی از میزبان بودن آذربایجان حمایت کرده و حتی سفرهایی از سوی وزاری صهیونیست به آذربایجان برای کمک به برگزاری این مسابقات انجام داده‌اند تا علاوه بر راه انداختن موج بی بندوباری در این سرزمین قراردادهای اقتصادی را نیز به این بهانه با این کشور منعقد کنند.

  دولت باکو هم به عنوان میزبان این مسابقات و به منظور هرچه با شکوه‌تر برگزار کردن این مسابقات کمیته ویژه‌ای به ریاست مهربان علیوا همسر قدرتمند علی اف، رییس بنیاد حیدر علی اف و جانشین احتمالی او تشکیل داده است و با به خط کردن بسیاری از مقامات و وزرا و سازمان‌ها و صرف هزینه‌هایی گزاف از سرمایه مردم که تا به حال چیزی بیش از سیصد میلیون یورو بوده و تا یک میلیارد یورو پیش بینی شده که افزایش پیدا کند سعی در ترویج فرهنگ غربی در میان مردم شیعه آذربایجان به مانند بانوی اول رژیم پهلوی در ایران می‌کند. در حالی که تدارک برگزاری این مسابقات به ماموریت اول وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌های دولت آذربایجان تبدیل شده است‌، مردم آذربایجان آن را مخالف شعائر مذهبی خود می‌دانند و از مسولین این رژیم می‌خواهند به جای پرداختن به این‌گونه امور، مساله مهم اشغال خاک این سرزمین به وسیله ارمنستان و بازپس گیری منطقه قراباغ را در راس برنامه‌های خود قرار دهند.

  دسته بندي هاي برگزيده
  آرشيو راه