پيشرفته
 

موضوعات :

 • جهان اسلام و بیداری اسلامی

 • کلمات کليدي :


  پیمان پاسبانی

  ديگر مطالب اين نويسنده :

  مطلب بعدي >   1306 تعداد بازديد
  (0 راي ) امتياز مطلب < مطلب قبلي
  راه شماره 26 : تولید فرهنگی یا تجارت فرنگی؟

  هویت آذری‌های دنیا در تشیع خلاصه شده است

  تنظیم: پیمان پاسبانی

  آیت‌الله سید حسن عاملی امام‌جمعه اردبیل در نشست محکومان شریعت که به منظور بزرگداشت اسلامگرایان جمهوری آذربایجان در مسجد میانه تبریز از سوی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی برگزار شد‌، در تحلیل و بررسی جریان اسلامگرایی در جمهوری آذربایجان مطالب مهمی ایراد کردند. آقای عاملی از محبوبیت زیادی در بین شهروندان جمهوری آذربایجان برخوردار است و سخنرانی‌هایش به زبان آذری  در آن سامان مخاطب فراوانی دارد. بخشی از این سخنرانی را می‌خوانیم.

  انقلاب اسلامی ایران مناسبات بین‌المللی را وارد مرحله‌نوینی نمود که در آن منافع نامشروع آمریکا و صهیونیست‌ها با چالش مواجه شد و لذا آنان با تمام وجود تلاش کردند در مسیر حرکت اندیشه‌های انقلاب مانع ایجاد کنند که در همین راستا محاصره فکری و فیزیکی انقلاب اسلامی و ایران را طراحی کرده و حضور این قدرت‌ها در کشورهای همسایه ایران از جمله عراق‌، اقغانستان‌، کشورهای آسیای میانه و حوزه خلیج فارس در همین راستاست.

  جمهوری آذربایجان پس از فرو پاشی اتحاد جماهیر شوروی از جمله همسایگان ایران شد که به دلیل اشتراک مذهبی با ایران اسلامی شدیداً مورد توجه آمریکا و صهیونیست‌ها قرار گرفت و دولتمردان این کشور نیز به دلیل واهمه از نفوذ معنوی انقلاب اسلامی با آنان همراه شدند.  از بدو استقلال جمهوری آذربایجان دو سیاست موازی ایران‌ستیزی و اسلام‌ستیزی در جمهوری آذربایجان شکل گرفت و برای هر کدام از این دومقوله سناریو سازی‌های مختلفی ‌طراحی شد. وجهه همت دشمنان انقلاب اسلامی در جمهوری آذربایجان این شد که ایران را در اذهان آذری‌ها منفور کنند و برای این منظور مناقشه قره باغ را ابزار مناسبی یافتند. برخی ژنرال‌های آذری زمینه شکست آذربایجان از ارمنستان را فراهم نموده و قره‌باغ را با سفارش سیاسیون این کشور تقدیم ارمنی‌ها کرده و بعد ایران را مقصر معرفی کردند در حالی که ایران در جریان جنگ قره‌باغ از هیچ کمکی به آذربایجان دریغ نکرد. ایران بیش از 70 هزار آذری را پناه داد.

   

  سیاست دولت جمهوری آذربایجان عدم آزاد‌سازی قره‌باغ است

  با شناختی که از جوانان غیرتمند آذری دارم، اگر همین امروز دولت باکو اجازه دهد این جوانان جمهوری آذربایجان توان باز پس‌گیری قره‌باغ را دارند ، ولی متاسفانه سیاست دولت جمهوری آذربایجان عدم آزاد‌سازی قره‌باغ است تا از آن به عنوان ابزاری علیه ایران استفاده بنماید.

  اخیرا آقای زرتشت علیزاده از کارشناسان آذری خطاب به ارمنی‌ها گفته است: مطمن باشید تا زمانی که این حاکمیت در آذربایجان بر روی کار است قره‌باغ را از شما نخواهد گرفت. همه می‌دانند روابط واقعی ترکیه‌، روسیه و آمریکا با ارمنستان چند برابر روابط ایران و ارمنستان است ولی دولت باکو فقط روابط ایران و ارمنستان را برجسته کرده و تلاش دارد ایران را عامل شکست خود در قره‌باغ معرفی کند در حالی که آمریکا حتی به صورت مستقیم به دولت خود خوانده قره‌باغ نیز کمک می‌کند. روند تحولات جمهوری آذربایجان در بدو استقلال و برکناری ایاز مطلب‌اف از قدرت و جایگزینی ابوالفضل ائل‌چی‌بیگ به جای آن، ائل چی‌بیگ که شخصیتی ضد ایرانی داشت صراحتا می‌گفت حاضر هستیم قره‌باغ را به ارمنی‌ها بدهیم ولی از ایران کمک نخواهیم .

   سیاست‌های دیکته شده صهیونیست‌ها در جمهوری آذربایجان اجرا می‌شود

  جدا نمودن دین از سیاست و تلاش برای منزوی کردن دین و عالم دینی درجامعه‌، تخریب مساجد، تلاش برای ممنوعیت پخش اذان‌، ممنوع کردن فعالیت روحانیون تحصیل کرده در ایران و سپردن امورات مساجد به روحانیون درباری‌، ممنوعیت حجاب اسلامی‌، بازداشت و حبس گسترده دینداران از سیاست‌هایی دیکته شده صهیونیست‌ها است که در جمهوری آذربایجان اجرا می‌شود.

   جدا کردن عالم از مردم بدترین ظلم یک حکومت در حق ملتش است

  جدا کردن عالم از مردم بدترین ظلم یک حکومت در حق ملتش است و امروز در جمهوری آذربایجان این اتفاق افتاده است و عالمان دینی از فعالیت در مساجد و نیز برگزاری آموزش‌های دینی منع شده‌اند‌. حجاب زن در جامعه را بیرق غیرت جامعه است. امروز‌ه در جوامع به اصطلاح متمدن غربی کار به جایی رسیده است که برای تبلیغ حتی غذای سگ و گربه نیز از زن مایه می‌گذارند و این اوج سقوط این جوامع است. متاسفانه در کشور مسلمان جمهوری آذربایجان نیز حجاب را در مدارس ممنوع می‌کنند و در مقابل مقدمات برگزاری مسابقات یورویژن و نیز رژه همجنس‌بازان را فراهم می‌آورند که باعث شرمندگی تمام آذری‌هاست.

   هویت اصلی همه آذری‌های دنیا در مذهب تشیع خلاصه شده است، آذری‌های کشور مختلف دنیا با بنده تماس می‌گیرند و نسبت به آماده شدن دولت باکو برای برگزاری مسابقات یورویژن اعتراض می‌کنند و ما نیز وقتی اعتراض آنها را مطرح می‌کنیم متهم به دخالت در امور داخلی آذربایجان می‌شویم در حالی که من از موضع دین صحبت می‌کنم و وظیفه روحانیت دفاع از اعتقادات دینی در تمام دنیاست.

   

  از رژه همجنس بازان در آذربایجان شرمگین هستیم

  ایران همواره خیر‌خواه جمهوری آذربایجان بوده است‌، ما از دیدن نابسامانی‌های معیشتی برادران و خواهران دینی خود در جمهوری آذربایجان به ویژه ساکنان شهرهای مرزی آذربایجان مکدر می‌شویم‌، ما از اینکه قره باغ در اشغال باشد و ارمنی‌ها مساجد آن منطقه را به محل نگهداری حیوان تبدیل کنند بسیار ناراحتیم‌، ما از اینکه می‌ببینیم در آذربایجان موسساتی مانند «‌خانواده در مسیر صلح جهانی‌» تاسیس شده تا غیرت مردان آذری را از آنان بگیرد ناراحت هستیم‌، ما از اینکه همجنس‌بازان بخواهند در آذربایجان رژه برگزار کنند شرمگین هستیم.

   

  دولتمردان آذربایجان ‌از سرنوشت امثال حسنی مبارک عبرت بگیرند

  تا آنجایی که مطلع هستم در جمهوری آذربایجان نسلی دارد، تربیت می‌شود که روزی به مقابله با این اقدامات ضد اسلامی برخواهد خواست و دولتمردان آذربایجان بهتر است از ‌سرنوشت کسانی مانند حسنی مبارک، صدام حسین عبرت بگیرند زیرا در صورتی که با دین مردم بازی کنند به سرنوشت آنان دچار خواهند شد.

  دسته بندي هاي برگزيده
  آرشيو راه